A kapcsolatok kezdetén, amikor még csak ismerkedünk, sokszor nem derül ki, hogy az életmódunk mennyire fog passzolni egymáshoz. Ha nagyon tetszik nekünk a másik, akkor lehet, hogy még erőfeszítéseket is teszünk, hogy alkalmazkodni tudjunk egymáshoz, mert szeretnénk, ha működne a kapcsolat.
Persze ez nem minden esetben van így, mert az eltérő életstílus komoly akadályokat jelenthet. Sok párnak még az is gondot okoz, hogy az eltérő libidójukat összehangolják, hát még az, ha az egyik fél mondjuk éjjeli bagoly, vagy sokat bulizik, a másik pedig korán kelő vagy otthonülő típus.
Amikor megismerkedünk valakivel, mindenképp fontos, hogy megismerjük az életstílusát is, hiszen ez rendkívül lényeges tényező. Az alkalmazkodás persze elengedhetetlen egy kapcsolatban, de nem szabad minden áron, csak a párunk életmódjához alkalmazkodva együttlennünk.
Fontos, hogy, a saját életmódunk, életstílusunk is helyet kapjon, hiszen ez nekünk fontos, ezt pedig a másik félnek is be kell látnia. Ha a két eltérő életvitelt tudjuk szinkronizálni, és hajlandóak vagyon a kompromisszumra, akkor sokáig élhetünk együtt, de ha ez nem megy, akkor lehet, hogy a szakítás a jobb megoldás.
Mi van akkor, ha az életmódváltás már a kapcsolat alatt történik?
Az sem ritka, hogy akkor történik egy életmódváltás, amikor már együtt vagyunk a párunkkal. Ez jelenthet étkezésbeli változást, mondjuk mostantól az egyik fél egészségesen vagy egy allergiához, betegséghez igazodva étkezik, elkezd sportolni vagy valamilyen hobbit űzni, ami eddig nem volt része az életének, de az is megeshet, hogy a munkaköre miatt lesz kénytelen többet utazni.
Az ilyen változásokat érdemes előre tisztázni, hiszen ha már együtt élünk, akkor a pár másik tagjának is tudnia kell a változásokról.
A változást elfogadni persze nem mindenkinek könnyű, és lehet, hogy vitákat, feszültségeket okoz ez majd a kapcsolatba. De mindenképp célszerű kibeszélni és megoldást keresni, hiszen a felgyülemlett feszültség testi problémákat, akár merevedési zavarokat is okozhat.